×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 28 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر
ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی لازم نیست /ایجاد زحمت و هزینه اضافی برای مردم ممنوع است

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دادستان مرکز استان هرمزگان از ابلاغ بخشنامه دادستان کل کشور مبنی بر الزامی نبودن ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

دادستان مرکز استان هرمزگان از ابلاغ بخشنامه دادستان کل کشور مبنی بر الزامی نبودن ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این بخشنامه به فرماندهی انتظامی هرمزگان و کلیه دفاتر اسناد رسمی استان ابلاغ شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بخشنامه روز گذشته‌ دادستان کل کشور در خصوص الزامی نبودن ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی و همچنین؛ دادنامه صادره از هیأت عمومی دیوان عدالت ادارای ؛ در راستای دستور العمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و به منظور پیگیری و نظارت بر حسن اجرای قوانین و همچنین انجام اقدامات لازم در جهت مراقبت و صیانت قانونمند از حقوق عمومی ، برگ سبز خودر و (شناسنامه مالکیت) صادره از شرکت های تولیدی و پلیس به عنوان سند مالکیت تلقی شده و نقل و انتقالات خودرو با ثبت مشخصات متعاملین و نیز مشخصات خودرو مندرج در برگ سبز در ادارات راهنمایی و رانندگی بلامانع بوده و ضرورتی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نمی باشد ، مگر اینکه متعاملین خواهان ثبت آن در دفاتر مذکور باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در ادامه تأکید کرد: مقتضی است؛ دقیقاً وفق مفاد بخشنامه و مقررات ، نسبت به خدمت رسانی مطلوب به کلیه مراجعین ، اقدام و از هرگونه رفتاری که موجب زحمت و هزینه برای مردم شود ، به جد خودداری شود.

این مقام قضایی تصريح کرد؛ در صورت مشاهده یا گزارش هر نوع اقدامی خلاف موازین مذکور ، مستنکفین با اعلام جرم و تشکیل پرونده کیفری ، از سوی این دادستانی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

برچسب ها :