با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

گمانه‌زنی‌ها درباره گزینه‌های جانشینی دادور در نفت ستاره خلیج فارس/جای خالی گزینه های هرمزگانی حتی در شنیده ها

بندرعباس- به نظر می رسد باید دوره‌ی مدیریتی محمدعلی دادور در شرکت نفت ستاره خلیج فارس را رو به پایان دانست و گزینه‌های مدیرعاملی این پالایشگاه نیز تقریباً مشخص شده‌اند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،طی روزهای اخیر دو گزینه‌ی مدیرعاملی شرکت ستاره خلیج فارس که از دو جبهه‎ی مختلف در وزارت نفت حمایت می‌شوند، تلاش‌های بسیاری برای ورود به بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان داشته‌اند و جالب‌تر این‌که یکی از این گزینه‌ها از این پالایشگاه بازدید نیز داشته‌ است و همین مسئله ظن تغییر قطعی محمدعلی دادور مدیرعامل فعلی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را تقویت می‌کند.

علیرضا امین، مدیرعامل فعلی پالایشگاه آبادان و مدیر عامل سابق پالایشگاه امام خمینی(ره) یکی از این گزینه‌هاست که اصالتاً اهل زرین‌دشت از توابع شهرستان داراب استان فارس است و تا مقطع فوق‌لیسانس مهندسی شیمی در گرایش پالایش نفت و گاز تحصیل کرده و با ۵۶ سال سن مدیرعاملی شرکت پالایش نفت اصفهان، مدیریت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، عضویت در هیئت‌مدیره‌ی شرکت پالایش نفت شیراز و مدیرعاملی شرکت توسعه صنایع پالایش نفت نیز در کارنامه‌ی وی دیده می‌شود؛ جالب‌تر این‌که وی شناخت خوبی نیز از هرمزگان دارد و مدیرعاملی و عضویت در هیئت‌مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس را نیز تجربه کرده و به‌خوبی با جغرافیای هرمزگان آشناست.

غلامرضا منوچهری، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت نیز از دیگر گزینه‌هاست که در سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی و عضو هیئت‌مدیره این شرکت بود و از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۹ برای مدت ۱۰ سال مدیرعاملی شرکت پتروپارس را بر عهده داشت. منوچهری دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی راه‌وساختمان از دانشگاه تهران و دکتری مهندسی عمران و محیط‌زیست از دانشگاه آخن کشور آلمان است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۹ معاون وزیر نیرو بود و به‌خوبی با ساختار کار در بخش دولتی و خصوصی آشناست.

با این تفاسیر در روزهای آینده خبرهای مهمی از ستاره خلیج فارس و سرنوشت مدیریتی این پالایشگاه مهم مخابره خواهد شد که می‌تواند آینده‌ی بزرگ‌ترین پالایشگاه جهان رقم بزند.

حال باید دید سهم هرمزگان در این گمانه زنی ها چه خواهد شد آیا نمایندگان باز هم خنثی برای استفاده از نیروهای هرمزگان خواهند بود؟ یا شاهد دادوری جدید در این جایگاه خواهیم بود همانگونه که بیشترین نیروهای مدیریتی به یک استان همجوار اختصاص دارد!

اجتماعی

دیدار و گفتگوی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استاندار هرمزگان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، با استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این دیدار، از تلاش های گسترده و شبانه روزی مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تامین امنیت کشورمان به ويژه در پهنه آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و همچنین با حضور در آب های بین المللى و آزاد جهت حفاظت از کشتی های تجاری ایران اسلامی، تشکر و قدردانی کرد.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار که امیر دریادار دوم آريا شفقت رودسری فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش نیز حضور داشتند، با اهدای لوح تبریک به مهندس مهدی دوستی، انتصاب ایشان به سمت استاندار هرمزگان را تبریک گفت و برای ایشان در این مسئوليت مهم آرزوی توفیق نمود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

استاندار هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست.

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست و عنوان کرد: از همه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، می خواهیم سریعا برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند تا ایمنی مناسب در برابر ویروس خطرناک کرونا، هرچه زودتر در استان هرمزگان ایجاد شود.

وی ادامه داد: به زودی ارائه خدمات براساس کارت واکسن صورت می‌گیرد و افرادی که واکسن کرونا دریافت نکنند و کارت واکسن نداشته باشند از خدمات بسیاری محروم می‌شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال در استان هرمزگان و افزایش مسافرت های گردشگران به شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان، تکمیل واکسیناسیون در استان امری ضروری است.

دوستی همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، خودداری از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات را در کنار واکسیناسیون، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مهم دانست و خواستار جدیت و نظارت لازم بر رعایت این دستورالعمل‌ها شد.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر در استان هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، حاجی‌آباد، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا و شهرستان‌های سیریک، بشاگرد، بندرخمیر و ابوموسی در وضعیت آبی قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان آزاد شدند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.

علی صالحی قابلیت‌های میانجیگری، جذب کمک‌های مالی از خیرین و همچنین ایجاد حلقه‌های صلح و سازش را از ظرفیت‌های ارزشمند در اصلاح ذات البین برشمرد و خاطرنشان کرد: جایگاه صلح و سازش ریشه در فطرت بشری دارد و در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما به کرات به این امر پسندید تأکید شده است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و نقش این مجموعه در کاهش جمعیت کیفری زندانها و همکاری مناسب با مراجع قضایی گفت: ایجاد شوراهای حل اختلاف تخصصی یکی از مهمترین راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی است که این موضوع به صورت جدی از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها