با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خمینی دیگر است که با اقتدار و شجاعت انقلاب اسلامی را به پیش می برند/خلیج‌فارس جای غریبه‌ها نیست

استاندار هرمزگان گفت: امروز چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس را با رهبری مقام معظم رهبری که یک امام خمینی دیگر است را گرامی می داریم، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اقتدار و شجاعت، این کشتی را در اقیانوش پرتلاطم به پیش می برند و به سرمنزل مقصود می رسانند و با اقتدار، اتحاد، وحدت و همدلی مردم ایران اسلامی و نیروهای مسلح، آینده ای روشن و درخشان خواهیم داشت.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در آیین رژه بسیجیان دریایی به مناسبت هفته دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و رشادت و فداکاری شهیدان، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان، بسیجیان، سپاهیان، ارتشیان و خانواده معظم شهدا و ايثارگران و فرارسیدن هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: در جنگ تحمیلی، تمام ابزار و امکانات مالی و سخت افزاری و نرم افزاری استكبار جهانی با هدف شکست جمهوری اسلامی ایران در ابتدای راه، به کار گرفته شد.

وی ادامه داد: دشمن به خیال خام خود تصور می کرد در آغاز شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، همچون زمان قاجار و پهلوی که بخش های عظیمی از کشور ایران را جدا کردند، در جنگ تحمیلی نیز می‌تواند قسمت هایی از کشور را به تاراج ببرد، اما دشمن در محاسبه خود دچار اشتباه شد و ناکام ماند و با پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس شگفت زده و متحیر شد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: جوانان، زنان و مردان ایرانی در شهرها و روستاها به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتند و با تمام وجودشان در میدان جنگ و جبهه حضور یافتند و همچنين پشت جبهه ها را خالی نکردند و در سنگرهای مختلف نظام، هوشیارانه و هوشمندانه مقاومت و ایستادگی کردند و تاریخی پر افتخار برای هزاران هزار سال آینده ایران اسلامی رقم زدند.

همتی تصریح کرد: آیندگان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس و مطالعه تاریخ ایران در می یابند که مردم به رهبری امام راحل عظيم الشأن در این مقطع، با جان و دل از هستی و کیان و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

وی گفت: امروز چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس را با رهبری مقام معظم رهبری که یک امام خمینی دیگر است را گرامی می داریم، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اقتدار و شجاعت، این کشتی را در اقیانوش پرتلاطم به پیش می برند و به سرمنزل مقصود می رسانند و با اقتدار، اتحاد، وحدت و همدلی مردم ایران اسلامی و نیروهای مسلح، آینده ای روشن و درخشان خواهیم داشت.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: امروز گوشه ای از اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز را در منطقه خلیج فارس توسط نیروهای مردمی مشاهده کردیم و مردم و کشورهای حوزه خلیج فارس باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران، امنیتی را که در منطقه خلیج فارس تامین کرده و خواهد کرد برای همگان است و حتی سایر کشورهایی که از قبل تجارت و تعاون اقتصادی از ظرفیت خلیج فارس استفاده می کنند نیز بدانند امنیت خلیج فارس با حضور ایران مقتدر قابل تامین است نه با حضور غریبه هایی که هرجا پا گذاشتند، نا امنی و خشونت و جنگ و ستم به بار آوردند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه خلیج فارس جای غریبه ها نیست، افزود: همانطور که همه شاهدیم در افغانستان، گورشان را گم کردند، اینان باید از تمام نقاط اسلامی دنیا رخت برببندند و به لانه های خود برگردند و با توجه به حضور نیروهای مقتدر مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی، در منطقه خلیج فارس، جایی برای غریبه ها نیست و اجازه هیچ تعدی را به دشمن نخواهیم داد و هر کس بخواهد حرکت اشتباهی کند، حتما با مشت محکم و اقدام تاریخی مواجه و در تاریخ ثبت خواهد شد.

همتی تاکید کرد: باید یاد و خاطره دفاع مقدس را گرامی داشت و صحنه های زیبای دفاع مقدس را در قالب های مختلف به نسل جوان که آماده دفاع از کیان جمهوری اسلامی هستند منتقل کنیم تا برای دفاع مقتدرانه از آینده کشور همت گمارند.

وی گفت: آینده جمهوری اسلامی ایران در تمامی ابعاد اعم از امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در مسیر بالندگی و اقتدار قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه آنچه در نیروهای مسلح شاهدیم نتیجه امنیت و اقتداری است که توسط جوانان این مرز و بوم حاکم شده است، اظهار داشت: در حوزه های دیگر نیز جوانان و ملت همیشه در صحنه که لحظه به لحظه لبیک گوی رهبر معظم انقلاب اسلامى هستند در کنار دولتمردان و نیروهای مسلح برای درخشان تر کردن ایران اسلامی مقتدرانه ایستاده اند.

اجتماعی

معافیت قشموندان از پرداخت عوارض در اسکله بندرپل

بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

این طرح تنها شامل خودروهای سواری با پلاک بومی می شود و بومیان جزیره قشم به منظور تردد از این اسکله با ارائه مدارک مثبته می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

اسکله بندرپل مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین رفت و آمد شهروندان قشمی است که نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات حمل و نقل و جا به جایی خودروهای سبک و سنگین و ترانزیت بار و کالا به جزیره دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

از پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال استقبال می کنیم

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید در راستای تحول استان کمک کنند، گفت: از پیشنهادات و نظرات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، استقبال می کنیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، با دستور کار «ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۹ و شش ماهه نخست سال جاری» و «بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تأمین سوخت مورد نیاز شرکت های پخش» برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال مهم ترین دغدغه دولت و مردم است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فراوانی در خصوص ایجاد اشتغال در بخش خصوصی وجود دارد که باید با حذف فرآیندهای زائد و بروکراسی اداری غیر ضروری، زمینه تحول و نقش آفرینی مجدّانه و پرنشاط بخش خصوصی را در این حوزه فراهم کرد.

وی افزود: فرآیند تولید از ارائه ایده های نوین تا مرحله نهایی که بازاریابی و فروش محصول است باید تسهیل شود که در این میان نقش دولت برای ایجاد تحرک در موتور تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، ایجاد اعتماد در فضای کسب و کار را لازمه شرایط فعلی کشور دانست و گفت: باید فعالیت شبانه روزی و جهادی سرلوحه همه مدیران باشد و بساط مدیریت ناکارآمد در استان جمع شود.

دوستی، استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگو و مصوبات قانونی این شورا را متذکر شد و ضمن نکوهش نگاه جزیره ای در توسعه فضای کسب و کار، عنوان کرد: همه باید در راستای تحول استان کمک کنند و دستگاه ها و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

رئيس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با بیان این که منابع دولت محدود است و دولت باید این منابع را در اختیار توسعه زیرساخت ها قرار دهد، تصریح کرد: تثبیت اشتغال نخستین گام ما در استان است که لازمه آن رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان است.

“با توجه به نگاه ویژه استاندار هرمزگان به تحرک بخش تولید و رونق اشتغال، هفته آینده دو نشست تخصصی دیگر با اعضای پارلمان بخش خصوصی و بازرگانان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.”

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار فرمانده منطقه یکم نداجا با رئیس کل دادگستری هرمزگان/ تأکید بر هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی برای حفاظت از امنیت خلیج فارس و دریای عمان

فرمانده منطقه یکم نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی جمعی از مسوولان و فرماندهان نداجا ضمن حضور در دادگستری هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیر دریادار دوم رضا قربانی به سمت فرمانده منطقه یکم امامت نداجا، به نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور و اجرای دقیق مأموریت های محوله اشاره کرد و گفت: غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناخت دقیق از قوانین بین المللی و تلاش برای توسعه دیپلماسی دریایی ضمن حضور مقتدرانه خود در اقیانوس اطلس، حماسه آفرینی کردند که این موضوع موجب افتخار و مباهات است.

علی صالحی افزود: این حضور مقتدرانه حاکی از توانمندی دریایی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و تکاوران نیروی دریایی ارتش ثابت کردند آماده جانفشانی برای دفاع از مرزها و ایجاد امنیت پایدار در منطقه هستند.

وی یادآور شد: این نیرو با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانسته تاثیر بسزایی در بی اثر کردن توطئه های سلطه جویان جهانی داشته باشد و نقش اثرگذار خود را در جهت توسعه تجارت و امنیت حمل و نقل دریایی به خوبی ایفا نماید.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان ادامه داد: دستگاه قضایی استان جهت برقراری نظم و امنیت دریایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوبی دارد و از اینرو تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ضمن افزایش ارتباط با نیروهای نظامی و انتظامی، خدمات رسانی در جهت رضایتمندی مردم و حفظ امنیت میهن عزیزمان را با شتاب هرچه بیشتر پیگیری نماییم.

گفتنی است‌؛ در جریان این دیدار امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط نداجا برای دفاع از حریم دریایی کشور در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان پرداخت و بر تعامل و هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی به منظور حفاظت از نظم و امنیت تأکید کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها