با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

حقوق نجومی مدیران نفت ستاره خلیج فارس بر روی سایت قرار گیرد/ تغییر رویکرد نفت ستاره به نفع مردم باشد نه آرام سازی فضای رسانه ای

بندرعباس- در روزهای اخیر در کنار جلسات شبانه و روزانه متعدد، تزریق مالی خارج از عرف برای حضور در رسانه‌ها، پذیرایی از مهمانان سیاسی و مذهبی و تلاش برای وصل شدن به فعالان فضای مجازی در راستای تبلیغات صوری از عملکرد شرکت نفت ستاره خلیج فارس که شدت گرفته است شاهد سکوت رییس مجمع نمایندگان هرمزگان که پیش از این برای این مهم مطالبه گری می کرد بودیم؛شنیده ها حاکی از دیدار این نماینده با مدیرعامل نفت ستاره بود.خبرنگار تجارت جنوب نتیجه پیگیری های این نماینده را جویا شد.

منتشر شده

روی

حاج احمد مرادی در گفتگوی اختصاصی با تجارت جنوب انلاین،ضمن بیان اینکه سکوتم در این مدت به دلایل بررسی و پیگیری موارد دیگری از تخلفات بوده است تصریح کرد: هیچ دیداری با مدیرعامل نفت ستاره نداشته ام و راهکارهای قانونی خود را از این طریق پیگیرم. وی افزود: هرکس تخلف کند و در مسیر فساد باشد با آن برخورد می کنم.

از دولت رییسی انتظار دارم در خصوص عملکرد نفت ستاره شفاف سازی کند

مرادی تاکید کرد: از دولت رییسی انتظار دارم در خصوص موارد مطرح شده شفاف سازی کند و مدیران ارشد این شرکت حقوق دریافتی ۶ ماهه اخیر خود را برای شفاف سازی بر روی سایت قرار دهند.

پیش از این پس از صحبت‌های آتشین «احمد مرادی» نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر شائبات و تخلفات صورت گرفته در شرکت نفت ستاره خلیج فارس و عملکرد مدیران این شرکت در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، شاهد تغییر رویکردی هستیم که واگشایی آن بسیار حائز اهمیت است.

شرکتی که در طول سال در بهترین حالت دو الی سه نوبت سفارش گزارش‌ ویژه به رسانه‌های استانی آن هم با مبالغ بسیار ناچیزی به‌صورت گلچین شده می‌داد، امروز آغوش خود را بر رسانه‌ها گشوده و با فرار از برگزاری نشست‌های مطبوعاتی و مصاحبه با خبرنگاران آزاد، به‌صورت ساندویچی خبرهایی را آماده می‌کند و با سوءاستفاده از وضعیت نامناسب اقتصادی رسانه‌ها، قسمتی از جامعه‌ی مطبوعاتی هرمزگان را مجبور به انتشار اخبار خود کرده است تا همه‌چیز را گل‌وبلبل نشان دهد؛ غافل از این‌که بسیاری از همین رسانه‌ها که پول‌ها را دریافت می‌کنند پس از دریافت هزینه و تحویل فاکتورها، در برابر صدای مردم خاموش نخواهند ماند و واقعیات را بیان خواهند کرد.

ارائه‌ی سفارش چاپ و انتشار گزارش ویژه‌ی مطبوعاتی در دو هفته‌ی اخیر نشان از توجه ویژه به رسانه‌های استان نیست بلکه باید آن را دهن‌کجی مجدد به اهالی مطبوعات هرمزگان قلمداد کرد، افرادی که در مراسم افتتاحیه‌ی فاز سوم کمترین توجه به رسانه‌های استانی داشتند و با بی‌احترامی ، اجازه‌ی پرسش به خبرنگاران هرمزگانی ندادند، امروز به دست و پای همین رسانه‌ها افتاده‌اند و التماس توجه دارند.

البته کار در همین سطح باقی نمانده است و آنگونه که شنیده می شود مدیران این شرکت با سوءاستفاده از برخی چهره‌های مشخص فضای مجازی و استفاده از چندین خط تلفن همراه سعی دارند تا به‌صورت غیرواقعی از عملکرد خود در برابر حجم شدید انتقادات دفاع کنند.

پذیرایی از نمایندگان بنیاد شهید پس از ماه‌ها درخواست جلسه مشترک، مشارکت بی‌چون‌وچرا در برخی رویدادهای فرهنگی، پیش‌قدم شدن برای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، بازدیدهای متوالی از روند بیمارستانی که سال‌ها از آغاز ساخت آن گذشته، تغییر رویه در مباحث فرهنگی و مذهبی و دیدارهای مکرر با ائمه‌ی جمعه و روحانیون با سفارش افراد خاص نشان از این دارد که این افراد خود را در خطر دیده‌اند و اقدامات امروزشان را نباید به‌مثابه‌ی رویکرد واقعی‌شان تلقی کرد.

امید است نفت ستاره رویکرد جدیدی به نفع مردم هرمزگان رقم بزند و با شفاف سازی پاسخگوی رسانه ها و مردم باشد و تاثیر حضور این ابرصنعت برای مردم ملموس شود.

اجتماعی

دیدار و گفتگوی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استاندار هرمزگان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، با استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این دیدار، از تلاش های گسترده و شبانه روزی مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تامین امنیت کشورمان به ويژه در پهنه آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و همچنین با حضور در آب های بین المللى و آزاد جهت حفاظت از کشتی های تجاری ایران اسلامی، تشکر و قدردانی کرد.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار که امیر دریادار دوم آريا شفقت رودسری فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش نیز حضور داشتند، با اهدای لوح تبریک به مهندس مهدی دوستی، انتصاب ایشان به سمت استاندار هرمزگان را تبریک گفت و برای ایشان در این مسئوليت مهم آرزوی توفیق نمود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

استاندار هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست.

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست و عنوان کرد: از همه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، می خواهیم سریعا برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند تا ایمنی مناسب در برابر ویروس خطرناک کرونا، هرچه زودتر در استان هرمزگان ایجاد شود.

وی ادامه داد: به زودی ارائه خدمات براساس کارت واکسن صورت می‌گیرد و افرادی که واکسن کرونا دریافت نکنند و کارت واکسن نداشته باشند از خدمات بسیاری محروم می‌شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال در استان هرمزگان و افزایش مسافرت های گردشگران به شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان، تکمیل واکسیناسیون در استان امری ضروری است.

دوستی همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، خودداری از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات را در کنار واکسیناسیون، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مهم دانست و خواستار جدیت و نظارت لازم بر رعایت این دستورالعمل‌ها شد.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر در استان هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، حاجی‌آباد، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا و شهرستان‌های سیریک، بشاگرد، بندرخمیر و ابوموسی در وضعیت آبی قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان آزاد شدند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.

علی صالحی قابلیت‌های میانجیگری، جذب کمک‌های مالی از خیرین و همچنین ایجاد حلقه‌های صلح و سازش را از ظرفیت‌های ارزشمند در اصلاح ذات البین برشمرد و خاطرنشان کرد: جایگاه صلح و سازش ریشه در فطرت بشری دارد و در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما به کرات به این امر پسندید تأکید شده است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و نقش این مجموعه در کاهش جمعیت کیفری زندانها و همکاری مناسب با مراجع قضایی گفت: ایجاد شوراهای حل اختلاف تخصصی یکی از مهمترین راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی است که این موضوع به صورت جدی از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها