×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 1 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
توافق های ارزشمندی با استاندار جدید هرمزگان داشته ایم

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،احمد مرادی روز دوشنبه در آیین معارفه و تکریم استانداران جدید استان هرمزگان که با حضور وزیر کشور صورت برگزار شد، افزود: هرمزگان ظرفیت بسیار بالایی در مدیریت دارد که باید از این ظرفیت در کنار استاندار جدید استفاده شود.
وی تصریح کرد: در دیدار با استاندار جدید اعلام کردیم که اگر بخواهند از مناطق دیگر نیرو بیاورند، اجحاف در حق استان است که ایشان پذیرفتند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بوموسی و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:از مردم هرمزگان عذرخواهی می کنم که انتظار مردم از استفاده نیروهای توانمند در هرمزگانی در سطح مدیران عالی کشور تاکنون عملیاتی نشده است.

مرادی اضافه کرد: در دیدار با وزیر کشور اعلام کردیم، رویه انتخاب استاندار را نمی پسندیم و پس از چهار نشست با وزیر کشور و معاونان ایشان، امیدواریم در آینده، نیروهای توانمند هرمزگانی به جایگاهی که طی ۴۳سال گذشته از آن محروم بوده اند و لیاقتش را دارند، برسند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی انتصاب ها در دستگاه های اجرایی حق دولت است و مجمع نمایندگان از باب مشورت فهرستی را به وزیر کشور پیشنهاد کرد.

وی ادامه داد: قانون نمایندگان را مکلف به حضور در تودیع و معارفه نکرده اما اخلاق و ادب حکم کرد در نشست تکریم و معارفه حاضر باشیم اما گلایه هایمان همچنان پابرجاست.

رییس مجمع نمایندگان استان اظهار امیدواری کرد : با حضور استاندار جدید، انتصاب های فله ای در هیات مدیره مناطق آزاد و بنگاه های اقتصادی هرمزگان و اجحاف در حق نیروهای بومی پایان یابد و صنایع در ایفای مسوولیت های اجتماعی نقش پررنگ تری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به تخریب وحمله به نمایندگان استان توسط برخی افراد هشدار داد وگفت: نمایندگان مجلس عصاره فضائل مردم هستند و نباید مسائل شخصی و فردی را به تمام موضوعات تعمیم داد.

به گفته وی برخی افراد خود را انقلابی جا می زنند اما در گفتار و عملکرد انقلابی نبوده و با این که اهل هرمزگان هم نیستند همه تلاش های انجام شده در استان را زیر سئوال می برند.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت :برخی حمایت نمایندگان از استاندار سابق را زیرسئوال برده و محکوم می کنند اما ما معتقدیم اگر استانداری آمد و وفاقی ایجاد کرد و سیاسی بازی را کنار زد و در مبارزه با کرونا سرآمد بود، باید برای عملکردش ارزش قائل شد و قدردان بود.

مرادی تصریح کرد: تخریب گران مدعی نقش نمایندگان در رتبه اول هرمزگان در شاخص فلاکت هستند اما من رییس دولت قبلی را در طول هشت سال مسوول این وضعیت می دانم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه به توسعه سواحل مکران به مرکزیت و محوریت جاسک شد.
بلاتکلیفی کشتی سازی ایزوایکو در مدیریت، شاخص های نامناسب در آموزش و پرورش وبهداشت و درمان نیز از حوزه هایی بود که از سوی رییس مجمع نمایندگان استان مورد انتقاد قرار گرفت.

برچسب ها :