با ما ارتباط برقرار کن

سایر اجتماعی

مدیران شهرداری با لابی گری به دنبال ابقا نباشند/ لزوم تأسیس دانشگاه های مرتبط با صنایع در هرمزگان

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: مدیران شهرداری که درست خدمت نکرده و به فکر سواستفاده خود از منابع و منافع مردم بوده اند، با لابی گری سیاسی به دنبال ابقا نباشند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز فاطمه جراره رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به مصوبات پیشین شورا در خصوص تیم های ورزشی شهرداری بندرعباس، اظهار داشت: با توجه به درخواست تیم ها و جلسات هیأت های آنان و همچنین کمیسیون فرهنگی شورا مصوبه ای تحت عنوان حمایت صنایع پشتبال از تیم ها مصوبه ای از شورا به شهرداری ابلاغ گردید.

وی افزود: با توجه به ابلاغی مربوط به سال ۹۳ مبنی بر عدم تیم داری حرفه ای، از سوی شهرداری با مصوبه مذکور موافقت نشد.

در ادامه اسمائیل رئیسی حسن لنگی عضو شورای ششم شهر بندرعباس اشاره ای به ظرفیت ها و پتانسیل های شهر بندرعباس داشت و اذعان کرد: رفع مشکلات و توسعه شهری شهر بندرعباس جز با نگاه ملی ممکن نیست.

وی افزود: امید است استاندار جدید هرمزگان شهرداری بندرعباس را مورد حمایت ویژه ای قرار دهد.

عضو شورای شهر بندرعباس در بخش پایانی صحبت های خود خواستار در اختیار قرار دادن اسکله ساحل نخل ناخدا به شهرداری شد تا بتوان از ظرفیت آن بهره کافی را برده و از هدر رفت هزینه ها جلوگیری شود.

عیسی عباسی دیگر عضو شورای ششم شهر بندرعباس، عنوان داشت: نباید برای خودنمایی و شهرت طلبی عمل کنیم.

وی افزود: عقب ماندگی بندرعباس، برنامه ای منسجم را می‌طلبد و در کنار آن نیروهای توانمند و عملگرا نیز بایستی بکار گرفته شوند.

عباسی اشاره ای به صحبت های خود در جلسه قبلی شورا مبنی بر وضعیت نابسامان حمل و نقل شهری داشت و تصریح کرد: رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس هیچگونه واکنشی نسبت به عرایض من نداشته است.

عضو شورای شهر بندرعباس در تذکری عنوان داشت: مدیران شهرداری که درست خدمت نکرده و به فکر سواستفاده خود از منابع و منافع مردم بوده اند، با لابی گری سیاسی به دنبال ابقا نباشند.

احمد کناری نژاد نیز در ادامه جلسه شورای شهر بندرعباس با اشاره به ضعف ها و آسیب های شهر بندرعباس، ایراد داشت: شایسته است در استان هرمزگان دانشگاه هایی مرتبط با صنایع و ظرفیت های آن تاسیس شود.

انتهای پیام/ص

بندر عباس

گزارش ويژه دستاوردهای مأموريت ٢ روزه شهردار بندرعباس

نوبانی، دستاوردهای مأموريت ٢ روزه خود به نشست شهرهای خلاق ايران را مثبت و در جهت پيشرفت و آبادانی شهر بندرعباس خواند و گفت: شناخت، آگاهی و كسب تجربه و تبادل نظر يک اصل علمی تخصصی در پيشرفت و نوسازی فراگيرشهرهاست.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،« مهدی نوبانی » در گفتگویی خبری با بیان اینکه شناخت، آگاهی و كسب تجربه و تبادل نظر يک اصل علمی تخصصی در پيشرفت و نوسازی فراگيرشهرهاست، اظهار کرد: امروزه نمي توان با محدوديت و بدون استفاده از تجارب موفق به جايگاه يک شهر پيشرفته و توسعه يافته رسيد و نياز بندرعباس امروز رشد و شكوفايی است و بر همين اساس ما بايد از تجربه های ديگر شهرها استفاده كنيم.وی افزود: ديدار با علی اكبر صفايی مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردی در جهت تقويت و سرمايه گذاری در بنادر شهر بندرعباس و توسعه سواحل و گردشگری بوده و قطعا تعاملات شهرداری با سازمان بنادر نتيجه مثبتی در آينده خواهد داشت.شهردار بندرعباس ادامه داد: رایزنی با حبیب خراسانی معاون ساماندهی شرکت بازآفرینی شهری ایران در راستای کمک به پروژه های نیمه تمام، نوسازی بافت های فرسوده و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و مرمت و بهسازی بناهای تاریخی و همچنین قیر مورد نیاز جهت استفاده در پروژه های عمرانی سطح شهر صورت گرفت.نوبانی تأكيد كرد: در اولين نشست شهرهای خلاق ايران در رشت نقاط قوت و ضعف اين اتفاق در مجموعه شهرهای خلاق ايران بررسی شد و شهر بندرعباس برای رسيدن به اهداف خود در اين زمينه بايد گامهای بلند و نتيجه بخش تری بردارد زحمات زيادی پيرامون تثبيت اين مسأله كشيده شده و ما نبايد بی تفاوت به اين مقوله باشيم و اگر اهميت موضوع و جريان شهرهای خلاق را به درستی درک كنيم ميتوانيم از اين ظرفيت در راستای اشتغال پايدار شهروندان در حوزه صنايع دستی و صادرات آن به كشورهای منطقه و ديگر شهرهای خلاق دردنيا گام برداريم.وی افزود: این جلسه که با حضور  دکتر روشن معاون ارتباطات و امور مشارکت های سازمان یونسکو برگزار شد، و از آنجایی که شهر بندرعباس بعنوان‌ شهر خلاق می باشد، شهردار در این جلسه حاضر و به ارائه برنامه در خصوص صنایع دستی شهر بندرعباس پرداخت و اگر شهردار در این جلسه حاضر نمی شد امکان حذف شهر بندرعباس از شهر خلاق بسیار زیاد بود. نوبانی، همايش شهر و پيشرفت را يک تجربه اثرگذار برای شهرداری ها  و شوراهای اسلامی شهرها دانست و گفت: نبايد جلسات و نشست های تخصصی را كم اهميت و بدون بازخورد مثبت خواند چرا كه انديشه و خرد جمعی و مشورت و شنيدن ايده ها و نظرات می تواند تحولی فراگير را برای توسعه شهر رقم بزند.شهردار بندرعباس تصريح كرد: نمایشگاه صنعت تفریحات ، سرگرمی و شهربازی ظرفیت هايی داشت كه ما برای راه اندازی شهر بازی بزرگ شهر به آن نياز داشتيم و استفاده از فناوری نوین و ظرفیت ها و توانمندی های تولیدکنندگان داخلی برای گسترش مراکز تفریحی در راستای ایجاد شور و نشاط در شهروندان یک امرضروری است.

اين مقام مسئول با بیان اینکه، کار یک مدیر دید و کسب تجربه و تصمیم گیری و تبادل انتقال تجربه و استفاده از تجربیات دیگران و شهرهای موفق است، افزود: نگاه و انديشه محدود و بسته نمی تواند راهكاری در جهت پيشرفت يک شهر باشد بايد ذهنيت های بسته و جزيره ای را كنار بگذاريم و تعاملات را افزايش دهيم اين امر مستلزم توجه بيشتر به راه و روشهای نوين در توسعه شهرهاست و نبايد شهر را در جهتی هدايت كنيم كه به بن بست برسد مسايل و مشكلات پيش روی شهرداری بندرعباس با عملگرايی و خرد جمعی حل خواهد شد و با صبر و حوصله و استفاده از زمان اين اتفاق خواهد افتاد.

 

ادامه ی خواندن

سایر اجتماعی

جشنواره ملی پویانمایی به میزبانی هرمزگان برگزار می شود

استاندار هرمزگان گفت: سومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی ایران به میزبانی هرمزگان در نیمه دوم سال جاری برگزار می شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا، برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی ایران به تاخیر افتاد، اظهار داشت: سومین دوره از این رویداد فرهنگی، نیمه دوم سال جاری به میزبانی هرمزگان برگزار می شود.

وی افزود: در نخستین نشست ستاد استانی ، کمیته های مختلفی برای برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره تعیین شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه این جشنواره دستاوردهای بسیار خوبی برای استان خواهد داشت، گفت: با توجه به گذشت بیش از یک سال از شیوع کرونا، برنامه های این جشنواره که در سطح وسیعی تدارک دیده شده، می تواند زمینه نشاط فرهنگی را در استان و به ویژه در قشر هنرمندان فراهم کند.

وی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با صدا و سیما، برنامه های مختلفی به منظور معرفی توانمندی های مختلف هرمزگان در رسانه ملی تولید و از بستری که در قالب برگزاری این جشنواره فراهم خواهد شد، توانمندی های استان به تصویر کشیده می شود.

دکتر همتی، فرهنگ، پوشش سنتی، صنایع دستی، هنرهای بومی و جاذبه های بخش گردشگری را بخشی از توانمندی های استان برشمرد و گفت: این جشنواره فرصت خوبی را برای آشنایی مردم مناطق مختلف دنیا با آداب و سنن استان فراهم خواهد کرد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به منظور واگذاری میزبانی این جشنواره به هرمزگان، تصریح کرد: از ظرفیت همه نخبگان و هنرمندان در برگزاری بخش های مختلف جشنواره ملی پویانمایی بهره خواهیم برد.

گفتنی است، پیش از این و در مردادماه ۹۸، تفاهم نامه ای به منظور واگذاری میزبانی این جشنواره به هرمزگان بین استاندار هرمزگان و معاون امور استان های صدا و سیما به امضاء رسیده بود که به دلیل شیوع کرونا اجرای آن متوقف شده بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

ورود رییس دیوان عالی کشور به بندرعباس با استقبال رییس کل دادگستری استان هرمزگان

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس از سوی علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولین اجرایی و قضایی این استان ، مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم؛ رییس دیوان عالی کشور در بدو ورود به فرودگاه شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس از سوی علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان ،فریدون همتی استاندار ،معاونین دادگستری و جمعی از مسئولین اجرایی و قضایی این استان، مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

رییس دیوان عالی کشور در دیدار با مقامات و مسئولین حاضر در فرودگاه ، ضمن تشکر از استقبال گرم وصمیمانه رییس کل دادگستری استان هرمزگان و دیگر مسئولان قضایی و اجرایی از امکان حضور در کرانه های نیلگون خلیج فارس و دیدار با مردم و مسئولین این منطقه از کشورمان ، ابراز خرسندی کرد.

حجت السلام والمسلمین سیداحمد مرتضوی مقدم تأکید کرد: یکی از وظایف مهم دیوان عالی کشور نظارت بر پرونده‌ها است که بخشی از این نظارت‌ها از طریق رسیدگی به پرونده‌های ارسالی به دیوان محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای وظیفه دیوان عالی کشور در خصوص نظارت بر احکام دادگاه های سراسر کشور سفرهای استانی انجام می شود ، افزود: به این منظور هیأت‌های بازرسی متشکل از قضات مجرب دیوان به استان‌ها سفر می‌کنند و در مدت حضور خود پرونده‌ها را بررسی می‌کنند.

رییس دیوان عالی کشور تأکید کرد:حضور میدانی در دادگستری و دادگاه ها از برنامه هایی است که به این منظور همکاران ما به صورت دوره ای و مرتب به استانهای مختلف سفر  و با حضور یک هفته ایی پرونده ها را بررسی می کنند و در پایان با حضور من در این مراکز ، پرونده ها جمع بندی می شود.

گفتنی است ، دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و بازرسی از شعب و مراجع قضایی و نظارت بر پرونده‌ها از برنامه های سفر رییس دیوان عالی کشور به هرمزگان است.

ملاقات با خانواده های معزز شهدا و نشست با مسئولین قضایی استان هرمزگان نیز از دیگر برنامه‌های سفر حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم می باشد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها