×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 27 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
دیدار نمایندگان عالی قوای مجریه و قضاییه در استان هرمزگان / تأکید بر تعامل دستگاه قضا و دولت جهت رفع مشکلات مردم

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، انتصاب وی به عنوان نماینده عالی قوه مجریه در این استان را تبریک گفت.

همچنین رئیس کل دادگستری و استاندار هرمزگان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» و تأکیدات رؤسای محترم جمهور و قوه قضاییه، بر تعامل دستگاه قضا و دولت جهت رفع مشکلات مردم تأکید نمودند.

علی صالحی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در جریان این دیدار با تأکید بر همکاری و پشتیبانی دستگاه قضایی از دولت برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به اقدامات ویژه دادگستری استان در زمینه برقراری امنیت، ایجاد صلح و سازش، رسیدگی به پرونده‌های مهم، مقابله با فساد، برخورد با قاچاق، حمایت از سرمایه گذاری و تولید و احیای کارخانه ها و کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل نیز اشاره کرد و خواستار ارتقای سطح همکاری ها در این خصوص شد.

وی همچنین یادآور شد: متأسفانه حجم زیادی از کالاها در گمرکات به علت عدم ترخیص در معرض فساد قرار دارند که این موضوع نیازمند برنامه ریزی منسجم، ایجاد زیرساخت های لازم و تأمین نیرو و تجهیزات کافی برای تعیین تکلیف سریع این اقلام است.

علی صالحی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه ویژه شورای تأمین به موضوع قاچاق سوخت شد و بر ضرورت ایجاد اشتغال توسط دولت با هدف بهبود معیشت مرزنشینان به منظور کاهش آمار قاچاق تأکید کرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان در پایان برای مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان در این جایگاه مهم آرزوی موفقیت کرد.

استاندار هرمزگان نیز در جریان این دیدار، ضمن قدردانی از اقدامات ارزشمند دستگاه قضایی استان گفت: ارتقای جایگاه استان هرمزگان در همه زمینه ها مهمترین هدف ما است که امیدواریم در تعامل بین دستگاه ها در ذیل سه قوه و دیگر نهادها صورت پذیرد.

مهدی دوستی خاطرنشان کرد: می توانیم بر اساس هماهنگی، هم افزایی و تعامل، توان و ظرفیت های مختلف را در کنار هم و در راستای رسیدگی به مطالبات مردم قرار دهیم و مطمئناً این امر بسیار اثربخش خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطر نشان کرد: قطعاً با اتکاء به ظرفیت و سرمایه اجتماعی بسیار خوبی که استان هرمزگان از آن برخوردار است، اقدامات چشمگیری را در جهت رفع مشکلات و دغدغه های مردم شاهد خواهیم بود.