×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 27 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
اولین سفر یکروزه استاندار هرمزگان به بشاگرد/ بشاگرد نیازمند بودجه و اعتبارات ویژه است

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، استاندار هرمزگان سحرگاه دیروز جمعه با همراهی مدرس معاون امور عمرانی استانداری، عازم شهرستان بشاگرد شد.

استاندار هرمزگان ابتدا با حضور در گلزار شهدای گمنام شهردشت، به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

شرکت کنندگان در این مراسم ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند شهیدان، قرائت فاتحه و نثار گل، یاد و خاطره‌ شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم را گرامی داشتند.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، فرماندار بشاگرد،جمعی از مدیران شهرستانی، معتمدان و شوراهای اسلامی در این آیین حضور داشتند.

دوستی پس از آن در جلسه شورای اداری شههرستان بشاگرد حضور یافت.

وی در بازدیدی از روستا های کارگنجی، بشنو، درشهر، گوهران و شهرک دستگرد ضمن بررسی مشکلات مردم دستوراتی را مبنی بر پیگیری آنان صادر کرد.

حضور در نماز جمعه بشاگرد، دیدار با نخبگان و گروه های جهادی و … از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار به بشاگرد بود.

مهدی دوستی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با بیان اینکه این شهرستان با مجموعه‌ای از مشکلات مختلف از جمله در زمینه‌های راه، آب، برق، زیرساخت‌های آموزش و اشتغال مواجه است، عنوان کرد: این مشکلات با اعتبارات جاری و عرفع شهرستان قابل حل نیست و بشاگرد نیازمند بودجه و اعتبارات ویژه است.

وی با اشاره به مشکلات مدارس شهرستان بشاگرد، ادامه داد: باید با یک اقدام سریع و در کوتاه مدت، امکانات آموزشی لازم برای تحصیل دانش آموزان این شهرستان فراهم شود که این امر به طور جدی مورد پیگیری قرار می‌گیرد و همچنین پس از آن کارهای دائمی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان بشاگرد در زمینه ایجاد اشتغال، افزود: طیف متنوعی از محصولات معدنی در این شهرستان وجود دارد و باید مطالعات گسترده روی معادن بشاگرد صورت گیرد که از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در زمینه معادن در این شهرستان دعوت می‌کنیم.

دوستی با اشاره به قابلیت کشت محصولات کشاورزی مختلف باغی و زراعی در بشاگرد، تصریح کرد: کشاورزی، کشت گیاهان دارویی، محصولات زراعی و باغی و کشت محصولات خاص از دیگر ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در شهرستان بشاگرد محسوب می‌شوند.

وی گفت: تمرکز و مطالعات ویژه بر روی چهار دشت ویژه در شهرستان بشاگرد صورت می‌گیرد تا به چهار هاب کشاورزی تبدیل شوند و همچنین با توجه به گستردگی کشت، ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی نیز در این شهرستان در دستور کار است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه میانگین بارندگی در شهرستان بشاگرد، از متوسط بارش در استان هرمزگان بیشتر است، آبخیزداری و مهار روان آب ها از دیگر موارد مورد توجه در این شهرستان خواهد بود که با توجه به بارش های فصلی، باید از روش های آبخیزداری برای مهار و استفاده از این آب جهت تامین نیاز این شهرستان استفاده شود.