با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

گزارشی از مشکلات تردد ۴۰ هزار بشاگردی؛ از نبود ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری تا جای خالی تاکسیرانی در بشاگرد

منتشر شده

روی

مردم بشاگرد برای انجام امورات روزانه خود و سفر به شهرهای سردشت و گوهران گ مجبورند ساعت ها در کنار خیابان بایستند تا شاید با خودرو های عبوری به این نقاط سفر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بشاگرد یکی از وسیع ترین شهرستان های کشور با پراکندگی بسیار بالا است و این شهرستان که از مجموع ۲۰۰ روستای کوچک و بزرگ تشکیل شده از مناطق کمتر توسعه یافته کشور محسوب می شود.

در سال ۸۷ با سفر رئیس جمهور وقت به جنوب شرق هرمزگان، بشاگرد از بخش به شهرستان ارتقا یافته و دستگاه های اجرایی و اداری در مرکز آن یعنی شهر های سردشت و گوهران شروع به کار کرده اند.

با توجه به پراکندگی بالای این شهرستان که وسعت آن را از استان هایی همچون گیلان، کهکیلویه و بویر احمد، قم و … بیشتر می کند، ارتباطات جاده ای مناسب را می توان اصلی ترین زیر ساخت مورد نیاز مردم بشاگرد دانست.

مشکلات تردد ۴۰ هزار بشاگردی

با تمام این توصیفات این شهرستان پرچمدار جاده های خاکی و غیر استاندارد در سطح کشور است و هیچ گونه سامانه حمل و نقلی بین شهری و شهرستانی در این منطقه وجود ندارد.

مردم برای انجام امورات روزانه خود و سفر به شهرهای سردشت و گوهران که به صورت تقریبی در مرکز بشاگرد واقع اند مجبورند ساعت ها در کنار خیابان بایستند تا شاید بتوانند با خودرو های شخصی واقع در این مسیر به این نقاط سفر کنند.

این مشکل بیشتر از همه قشر دانشجو و کارمندان را تحت تأثیر قرار داده که برای حضور به موقع خود در محل کار یا تحصیل با مشکلات بسیاری رو به رو هستند.

بشاگرد از سه بخش گافر و پارموند، مرکزی و گوهران تشکیل شده که فقط با اختصاص یک اتوبوس به هر کدام از آن ها می توان مشکل تردد مردم به کل حل کرد.

مشکلات تردد در نبود ناوگان حمل و نقل درون شهری

علی مرادی یکی از شهروندان بشاگردی در گفتگو با فرهنگ کده با اشاره به ضعف زیر ساخت های حمل نقلی در این شهرستان، اظهار کرد: شهر سردشت به دلیل تجمع ادارات در آن اصلی ترین مقصد روستا نشینان بشاگردی محسوب می شود.

این شهروند بشاگردی افزود: در ساعات آغازین روز در مسیر اصلی شهرستان بشاگرد زنان و مردان بسیاری را می بینید که برای سفر به سردشت و یا گوهران منتظر عبور یک وسیله نقلیه هستند.

مرادی ادامه داد: مردم در روستاهای با فاصله چند کیلومتری به مرکز شهرستان هم گاها به دلیل نبود سامانه حمل و نقلی، به صورت پیاده این مسیر را طی می کنند.

جای خالی تاکسیرانی در بشاگرد

وی به استفاده مردم از ماشین های شخصی عبوری در این مسیر اشاره کرد و گفت: اعتماد به خودرو های شخصی در این مسیر ها چندان مناسب نبوده و متأسفانه تنها راه مردم در حال حاضر همین است.

این شهروند بشاگردی ادامه داد: با اختصاص ایستگاه های مشخص و قرار دادن چند دستگاه مینی بوس یا خودرو ون با ساعت حرکتی مشخص می توان مشکل عمده مردم را حل کرد.

مرادی در پایان خاطر نشان کرد: چندین سال از شهرستان شدن بشاگرد گذشته و ابتدایی ترین زیر ساخت ممکن یک شهرستان تردد و دسترسی آسان آن است که انتظار می رود مسئولان برنامه ای برای آن داشته باشند.

از ادارات مربوطه انتظار می رود با اختصاص سامانه حمل و نقلی بین شهرستانی و یا واگذاری آن به بخش خصوصی هم در جهت ایجاد اشتغال حرکتی انجام دهند و هم این مشکل اساسی شهروندان را مرتفع کنند.

 

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها