با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

گزارشی از مشکلات تردد ۴۰ هزار بشاگردی؛ از نبود ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری تا جای خالی تاکسیرانی در بشاگرد

منتشر شده

روی

مردم بشاگرد برای انجام امورات روزانه خود و سفر به شهرهای سردشت و گوهران گ مجبورند ساعت ها در کنار خیابان بایستند تا شاید با خودرو های عبوری به این نقاط سفر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بشاگرد یکی از وسیع ترین شهرستان های کشور با پراکندگی بسیار بالا است و این شهرستان که از مجموع ۲۰۰ روستای کوچک و بزرگ تشکیل شده از مناطق کمتر توسعه یافته کشور محسوب می شود.

در سال ۸۷ با سفر رئیس جمهور وقت به جنوب شرق هرمزگان، بشاگرد از بخش به شهرستان ارتقا یافته و دستگاه های اجرایی و اداری در مرکز آن یعنی شهر های سردشت و گوهران شروع به کار کرده اند.

با توجه به پراکندگی بالای این شهرستان که وسعت آن را از استان هایی همچون گیلان، کهکیلویه و بویر احمد، قم و … بیشتر می کند، ارتباطات جاده ای مناسب را می توان اصلی ترین زیر ساخت مورد نیاز مردم بشاگرد دانست.

مشکلات تردد ۴۰ هزار بشاگردی

با تمام این توصیفات این شهرستان پرچمدار جاده های خاکی و غیر استاندارد در سطح کشور است و هیچ گونه سامانه حمل و نقلی بین شهری و شهرستانی در این منطقه وجود ندارد.

مردم برای انجام امورات روزانه خود و سفر به شهرهای سردشت و گوهران که به صورت تقریبی در مرکز بشاگرد واقع اند مجبورند ساعت ها در کنار خیابان بایستند تا شاید بتوانند با خودرو های شخصی واقع در این مسیر به این نقاط سفر کنند.

این مشکل بیشتر از همه قشر دانشجو و کارمندان را تحت تأثیر قرار داده که برای حضور به موقع خود در محل کار یا تحصیل با مشکلات بسیاری رو به رو هستند.

بشاگرد از سه بخش گافر و پارموند، مرکزی و گوهران تشکیل شده که فقط با اختصاص یک اتوبوس به هر کدام از آن ها می توان مشکل تردد مردم به کل حل کرد.

مشکلات تردد در نبود ناوگان حمل و نقل درون شهری

علی مرادی یکی از شهروندان بشاگردی در گفتگو با فرهنگ کده با اشاره به ضعف زیر ساخت های حمل نقلی در این شهرستان، اظهار کرد: شهر سردشت به دلیل تجمع ادارات در آن اصلی ترین مقصد روستا نشینان بشاگردی محسوب می شود.

این شهروند بشاگردی افزود: در ساعات آغازین روز در مسیر اصلی شهرستان بشاگرد زنان و مردان بسیاری را می بینید که برای سفر به سردشت و یا گوهران منتظر عبور یک وسیله نقلیه هستند.

مرادی ادامه داد: مردم در روستاهای با فاصله چند کیلومتری به مرکز شهرستان هم گاها به دلیل نبود سامانه حمل و نقلی، به صورت پیاده این مسیر را طی می کنند.

جای خالی تاکسیرانی در بشاگرد

وی به استفاده مردم از ماشین های شخصی عبوری در این مسیر اشاره کرد و گفت: اعتماد به خودرو های شخصی در این مسیر ها چندان مناسب نبوده و متأسفانه تنها راه مردم در حال حاضر همین است.

این شهروند بشاگردی ادامه داد: با اختصاص ایستگاه های مشخص و قرار دادن چند دستگاه مینی بوس یا خودرو ون با ساعت حرکتی مشخص می توان مشکل عمده مردم را حل کرد.

مرادی در پایان خاطر نشان کرد: چندین سال از شهرستان شدن بشاگرد گذشته و ابتدایی ترین زیر ساخت ممکن یک شهرستان تردد و دسترسی آسان آن است که انتظار می رود مسئولان برنامه ای برای آن داشته باشند.

از ادارات مربوطه انتظار می رود با اختصاص سامانه حمل و نقلی بین شهرستانی و یا واگذاری آن به بخش خصوصی هم در جهت ایجاد اشتغال حرکتی انجام دهند و هم این مشکل اساسی شهروندان را مرتفع کنند.

 

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها