با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

لطفا پارسیان را گوشت قربانی تصورنکنید: قبل از انشقاق و انتزاع جان ما را بگیرید

منتشر شده

روی

یادداشت: غلامعباس شمس‌الدینی
بسیار خرسندیم که این بار نمایندگان ما نسبت به طرح موضوع اتصال فارس به دریا واکنش نشان دادند. منصور ارامی درصفحه شخصی اش در توئیتری نوشت: «جناب آقای رییس جمهور مطالبه واقعی مردم هرمزگان بر این است که راه توسعه جنوب کشور کوچک کردن استان‌های ساحلی نیست بلکه تلاش در جهت اجرای عدالت و پیشرفت است». احمد مرادی هم در واکنش به این موضوع در صفحه توییتر خود نوشت :«اتصال استان فارس به دریا هیچ گونه مبنای علمی و منطقی ندارد. ریاست محترم جمهور؛ مردم هرمزگان ثابت کرده‌اند یکپارچه در برابر این تصمیمات غیرکارشناسی و احساسی می‌ایستند.» نماینده غرب هرمزگان در گفتگوی رسانه ای تاکید کرد: «سرمایه گذاری و بهره‌برداری از دریا و امکانات کنار آن برای هیچ ایرانی محدودیت ندارد. مناطق ویژه ایجاد شده در پارسیان نیز با همین هدف صورت گرفته است. این مناطق پذیرای همه نوع سرمایه‌گذاری مخصوصا از استان همجوار خود است و توجیهی سیاسی و اقتصادی برای آن وجود ندارد. نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت اضافه کرد: برخی شهرهای جنوبی استان فارس نیز متقاضی پیوستن به هرمزگان هستند چرا که قرابت فرهنگی و اجتماعی فراوانی با هرمزگان دارند و اگر برخی اشتیاق پیوستن به دریا دارند، به هرمزگان الحاق شوند.».و محمد آشوری تازیانی هم تصریح کرد: «طرح درخواست‌های غیرمنطقی و غیر اصولی از رییس جمهور محترم با هدف القای موافقت دولت با یک طرح غیرمنطقی و به حاشیه رفته، تنها یک بازی سازی سیاسی است که همگرایی، برادری و زیست همدلانه مردم فارس و هرمزگان در گذر سال‌ها زندگی در کنار یکدیگر را نشانه رفته است».
هنوز در خاطرمان هست و مردم هم فراموش نمی کنند،کلید دار استانداری هرمزگان آنقدر در خفا موضوع الحاق را کلید زده بود و چنان زمینه را مهیا کرد که خواب نمایندگان وقت هرمزگان آشفته شد اما این مردم بودند که جانانه پای وجب به وجب هرمزگان ایستادند. همدل فریاد زدند و خاک هرمزگان را حراست کردند. قصد نگارنده بازآوری خاطرات نیست ،هدف طرح این سئوال مهم است چطور پژواک صدای هرمزگانی ها را عالم شنید ولی رئیس جمهور محترم که اتفاقا مسئولیت مهمی در قوه قضاییه داشتند ،فریاد مظلومیت هرمزگان را نشنید، که در سفر به استان فارس به صراحت اتصال فارس به دریا را از برنامه های دولت سیزدهم دانست .قرار بود فساد از بین برود، معیشت مردم متحول شود، پول ملی تقویت شود، ایران قوی وعده مسیحایی آقای رئیس جمهور بود. آیا پاره کردن قلب هرمزگان به ایران قوی کمک می کند یا با این اتفاق همه فلاکت های ناشی از تحریم های ظالمانه و کاهش قدرت زندگی و حیات مردم پایان می یابد؟ آیا با انتزاع بخشهایی از پارسیان همه مشکلات استان فارس پایان خواهد یافت؟ اصلا با اتصال فارس به دریا چه اهدافی محقق می شود که مردم بی خبرند؟
آقای رئیس جمهور:
ایمان دارم بهتر از همه مردم در جریان لابی های استان فارس در لایه های قدرت ،سهم شان در انتصابات، و…..قرار دارید، سوال اینجاست :اتصال فارس به دریا کدام معضل و آسیب (فقر ،بیکاری،اعتیاد ،طلاق ،خودکشی و….)را مرتفع می کند؟ مردم هرمزگان بد عهدی های زیادی را تحمل کرده اند .از دهه ها پیش همواره وعده استفاده از نیروهای توانمد هرمزگانی در مناصب مهم مطرح نی شود. در ایام تبلیغات انتخاباتی نماینده یکی از کاندیداها که اتفاقا در پست معاونت دولت شما فعالیت دارد از بکارگیری ۵هرمزگانی در راس وزارتخانه ها گفت ،آن دیگری از انتصاب نیروهای توانمند اهل سنت و نمایندگان جنابعالی هم برنامه اقتصادی دریا محور و توجه به ظرفیت های استان را وعده دادند. آیا بهتر نیست بجای بخشش کریمانه هرمزگان و پاسخ به مهمان نوازی استان فارس، تحقق برنامه ها در اولویت قرار گیرد؟ پارسیان گوشت قربانی نیست که جان هرمزگان است ،قبل از انشقاق و انتزاع جان ما را بگیرید .اجازه ندهید نمک بر زخم این مردم نجیب که اتفاقا در پیروزی جنابعالی هم نقش داشتند پاشیده شود ؟دهها سوال بی جواب داریم که ظلم بزرگ به ما محسوب می شود بهتر است سوالات فرصت بیان پیدا نکنند .بهتر است گلایه نکنیم، دردهایمان زیاد است مرحمت فرموده برای همیشه بر زیاده خواهی فارس مهر پایان بزنید .محبت عالی فزون باد.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها