با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

پهنه های سرمایه‌گذاری براساس مزیت‌های هر منطقه در استان هرمزگان ایجاد خواهد شد

استاندار هرمزگان گفت: براساس مزیت‌های هر منطقه، پهنه های سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان تعیین و مجوزهای لازم برای فعالیت در آن صادر می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در نشست شورای اداری شهرستان بستک با بیان اینکه من برای شنیدن حرف شما آمده ام تا بتوانیم در راستای توسعه و پیشرفت بیشتر اين شهرستان گام برداریم، به شکل گیری ظرفیت‌های تولید گوشت سفید در شهرستان بستک اشاره کرد و اظهار داشت: راه‌اندازی صنایع غذایی مرتبط برای ایجاد ارزش افزوده در زمینه گوشت سفید در شهرستان بستک، لازم است و تنها نباید به تولید اولیه بسنده کرد، بلکه باید زنجیره های تولیدرا توسعه داد.

وی توسعه معدنی را پتانسیل مناسب استان هرمزگان دانست و ادامه داد: همچنین ظرفیت خیلی خوبی در زمینه معادن گچ در شهرستان بستک وجود دارد که باید تولید حداکثری در این معادن انجام شود و دولت نیز وظیفه تسهیل گری و تسریع در فرآیند صادرات این محصولات را برعهده دارد که تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های مورد نیاز برای صادرات بیشتر فراهم شود.

استاندار هرمزگان نخیلات خرما و همچنین عبور خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک از شهرستان بستک را دیگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان بستک دانست و افزود: اگر طرح مناسب در این زمینه‌ها ارائه شود، حتما حمایت لازم را از آن خواهیم داشت.

دوستی با تاکید بر اینکه از اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری که توجیه اقتصادی داشته باشند، حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: تکریم سرمایه‌گذاران بسیار مهم و در اولویت است و همچنین باید زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری فراهم شود.

وی گفت: در این راستا، براساس مزیت‌های هر منطقه، پهنه های سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان تعیین و مجوزهای لازم برای فعالیت در آن صادر می‌شود که در شهرستان بستک هم براساس ظرفیت تولید گوشت سفید و ظرفیت‌های معدن، این پهنه های سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه ایجاد پهنه های سرمایه‌گذاری موجب تحول در استان هرمزگان خواهد شد، بر لزوم تسهیل و تسریع در فرآیند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد و بیان داشت: استانداری به دنبال آماده سازی و فراهم کردن زیرساخت و مجوزهای آماده برای سرمایه گذاری است تا سرمایه گذاران دغدغه ای نداشته باشند.

دوستی عنوان کرد: توسعه و پیشرفت باید از طریق اقتصاد مردمی رقم بخورد تا پایدار باشد.

وی همچنین پروژه‌های راه خور و انتقال آب از دریا و راه‌اندازی آب شیرین کن را از طرح‌های بسیار مهم برای شهرستان بستک دانست و تاکید کرد: حتما پیگیری لازم برای تکمیل این طرح‌ها صورت می‌گیرد تا آماده بهره برداری شوند.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها