با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تغییر عجیب جایگاه مطالبه‌گر و متهم / سرنوشت نامشخص اسناد تخلف در شهرداری بندرعباس

چندی پیش در اقدامی کم‌سابقه «یعقوب دبیری نژاد» در صحن علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس دست به افشاگری در رابطه با برخی فسادها در روند قراردادهای شهرداری زد و سرچشمه‌ی این فساد را نیز از گام نخست، یعنی عملکرد روابط عمومی این نهاد در درج آگهی‌های مناقصه و مزایده در روزنامه‌های خاص دانست.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از دلفین، چندی پیش در اقدامی کم‌سابقه «یعقوب دبیری نژاد» در صحن علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس دست به افشاگری در رابطه با برخی فسادها در روند قراردادهای شهرداری زد و سرچشمه‌ی این فساد را نیز از گام نخست، یعنی عملکرد روابط عمومی این نهاد در درج آگهی‌های مناقصه و مزایده در روزنامه‌های خاص دانست.

حفظ منافع افراد خاص
وی بیان داشت: قانون‌گذار به شیوه‌های مختلف و توسط چندین مرجع شهرداری‌ها را مکلف به توزیع آگهی‌ها از طریق وزارت ارشاد کرده‌اند تا از تخلف و فساد پیشگیری شود اما شهرداری بندرعباس برای حفظ منافع برخی افراد در برابر اجرای نص صریح قانون مقاومت کرده است.
دبیری نژاد ضمن اشاره به اعمال‌نفوذ برخی از جریان‌های مطبوعاتی که در روابط عمومی شهرداری بندرعباس نفوذ کرده‌اند، تأکید کرد: یکی از این موارد فسادزا مربوط به تشریفات مناقصات است که بررسی‌های کمیسیون حقوقی شورای شهر نشان می‌دهد در برخی موارد، آگهی فراخوان مناقصه به نشریاتی داده شده که اصلاً در هرمزگان توزیع نمی‌شدند و کسی آن‌ها را نمی‌شناسد و به همین دلیل جز برخی پیمانکاران خاص، دیگران از موضوع کاملاً بی‌اطلاع بودند و درنتیجه قرارداد با هر قیمتی بسته می‌شد.

اعمال‌نفوذ و سندسازی
وی اضافه کرد: در یکی از این تخلفات سندی وجود دارد که نشان می‌دهد چاپ یک ویژه‌نامه در سال ۹۹ با سندسازی و تهیه استعلام بهای غیرواقعی به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال برای نشریه تحت امتیاز یکی از کارکنان شهرداری فاکتور شده است اما قدیمی‌ترین و پرتیراژترین روزنامه استان در سال ۱۴۰۰ همین ویژه‌نامه را با یک‌پنجم رقم قبلی چاپ می‌کند.
این عضو شورای شهر بندرعباس ابعاد تازه‌ای از اعمال‌نفوذ را در روابط عمومی شهرداری بندرعباس برملا کرد و ادامه داد: طی پنج سال فقط در شهرداری مرکزی و تعدادی از سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری به‌طور میانگین حدود ۵۰۰ میلیون ریال آگهی به نشریات داده شده اما برای همین نشریه خاص متعلق به یکی از کارمندان روابط عمومی یک سازمان تابعه، این رقم هفت میلیارد ریال بالاتر از سقف میانگین سایر نشریات بوده است.

درخواست طرح تحقیق و تفحص
وی با طرح درخواست تحقیق و تفحص از روابط عمومی شهرداری گفت: از روزی که روی این موضوع دست گذاشتیم افراد ذینفع از طریق هر نهاد و فردی سفارش و توصیه فرستاده‌اند و دست‌آخر دست به تخریب شورا زدند.
دبیری نژاد تصریح کرد: از حراست شهرداری توقع پیگیری و پیشگیری بود اما بعد از اطلاع و تذکر کمیسیون حقوقی هنوز وقت‌کشی می‌کنند و پیگیر استخدام اقوام خود در شهرداری هستند.

تودیع و ایجاد توقع برخورد
هم‌زمان با صحبت‌های دبیری نژاد مراسم تودیع و معارفه‌ی مدیر جدید روابط عمومی شهرداری بندرعباس برگزار شد و این امید به وجود آمد که قرار است نهادهای نظارتی با مسائل مطرح شده برخورد صریح و صحیحی داشته باشند اما دقیقا از فردای آن روز به جای مخابره‌ی خبرهای مرتبط با برخوردهای قانونی، گروهی از افراد معلوم‌الحال دست به تخریب عضو افشاگر شورای شهر زدند و هجمه سنگینی در فضای مجازی علیه وی به وجود آمد و اتهاماتی مطرح شد که بار دیگر لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی را برجسته‌تر کرد. در این وضعیت باید بیان داشت که با توجه به روند ماجرا در حرکتی برنامه‌ریزی شده و عجیب جایگاه مطالبه گر و متهم تغییر یافته است.

واکنش دبیری نژاد به تخریب‌ها
در همین رابطه با این عضو شورای شهر گفت‌وگوی تلفنی کوتاهی را ترتیب دادیم که وی از اساس تمام اتهامات مطرح شده در رابطه با خود را کذب محض خواند و افزود: پس از نطق بنده در صحن شورا افرادی که منافع خود را در خطر دیده‌اند با اجیر کردن افرادی ضمن بهره جستن از توصیه‌های یکی از مهره‌های سوخته‌ی جبهه‌ی اصلاحات سعی کرده‌اند تا جنبش مطالبه گری را متوقف کنند؛ اما این راه ادامه خواهد داشت.
وی تأکید کرد: امیدواریم با ایجاد شفافیت در امور راه دست‌درازی به بیت‌المال بسته شود و افراد دیگر نتوانند با تمامیت‌خواهی و تمسک به لابی‌های کثیف از موقعیت کاری خود سوءاستفاده کنند.

چرایی بی‌عملی دستگاه‌های نظارتی
در این شرایط دو فرضیه مطرح است که در حالت اول باید فرض را بر صحت ادعاهای دبیری نژاد بگذاریم که در این وضعیت به نظر می‌رسد کُند عمل کردن دستگاه‌های نظارتی سبب هجمه وارد شدن به فرد افشاگر و تضییع حقوق وی شده است و در حالت دوم نیز اگر فرض را بر کذب بودن صحبت‌های این عضو شورا بگذاریم باز هم باید نهادهای نظارتی ورود کنند و جلوی تشدید ابهامات در اذهان عمومی را بگیرند.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها